293 06

Starší dorost opět zvítězil 3:2 a je stoprocentní!

12.09.2017 20:37

SK Kosmonosy - FK Uhlířské Janovice 3:2 (1:0)

V prvním domácím mistrovském utkání jsme přivítali soupeře z Uhliřských Janovic.
Od začátku utkání jsme se snažili být více na míči a nekoukat na to, s čím přijel soupeř.
To se nám celkem dařilo, naše hra a přechod do útoku měla hlavu a patu.
Líbí se mi, že kluci chápou, co po nich s trenérem Šimáčkem chceme. Dokážou situace z tréninkových cvičení přenést do samotné hry.
Horší je to s obrannou fází, na které budeme muset více zapracovat.
I přesto jsme první poločas dokázali vyhrát 1:0 a tak jít za příznivého stavu pro nás do kabin.
O přestávce jsem se klukum snažil v rychlosti vysvětlit určité obranné situace a postavení při nich, aby jsme je do budoucna lépe zvládali.
Do útočné faze jsem toho moc neměl, snad jen ať přidáme góly, aby byl klid.
To se nám také podařilo a druhou půlku zápasu jsme začali výborně.
Do 60. minuty jsme po dvou gólech vedli už 3:0.
Člověk by si myslel, že je hotovo, ale dokud rozhodčí nepískne naposledy do píšťalky, není stále konec zápasu.
A to se ukázalo i v našem případě.
V 64. minutě, teprve po čtyřech minutách od naší třetí trefy, jsme obdrželi první branku a tímto obdrženým gólem se naše hra úplně rozpadla.
Lze to přičíst tomu, že jsme se začali bát o výsledek, nebo v jakou si nedůvěru v sami sebe po loňské nepovedené sezóně.
Naštěstí klukům nechybí bojovnost a chuť bojovat jeden za druhého.
I přesto, že jsme soupeře nechali v 88. minutě snížit na 3:2, jsme zápas zvládli a získali tak důležité tři body z domácího prostředí,
které po několika horších letech můžeme brát opět jako výhodu, díky skvěle připravenému hřišti.

Komentář trenéra Keszega:

V prvním domácím mistrovském utkání jsme přivítali soupeře z Uhliřských Janovic. Od začátku utkání jsme se snažili být více na míči a nekoukat na to, s čím přijel soupeř. To se nám celkem dařilo, naše hra a přechod do útoku měla hlavu a patu. Líbí se mi, že kluci chápou, co po nich s trenérem Šimáčkem chceme. Dokážou situace z tréninkových cvičení přenést do samotné hry. Horší je to s obrannou fází, na které budeme muset více zapracovat. I přesto jsme první poločas dokázali vyhrát 1:0 a tak jít za příznivého stavu pro nás do kabin. O přestávce jsem se klukum snažil v rychlosti vysvětlit určité obranné situace a postavení při nich, aby jsme je do budoucna lépe zvládali. Do útočné faze jsem toho moc neměl, snad jen ať přidáme góly, aby byl klid.

To se nám také podařilo a druhou půlku zápasu jsme začali výborně. Do 60. minuty jsme po dvou gólech vedli už 3:0. Člověk by si myslel, že je hotovo, ale dokud rozhodčí nepískne naposledy do píšťalky, není stále konec zápasu. A to se ukázalo i v našem případě. V 64. minutě, teprve po čtyřech minutách od naší třetí trefy, jsme obdrželi první branku a tímto obdrženým gólem se naše hra úplně rozpadla. Lze to přičíst tomu, že jsme se začali bát o výsledek, nebo v jakou si nedůvěru v sami sebe po loňské nepovedené sezóně. Naštěstí klukům nechybí bojovnost a chuť bojovat jeden za druhého. I přesto, že jsme soupeře nechali v 88. minutě snížit na 3:2, jsme zápas zvládli a získali tak důležité tři body z domácího prostředí, které po několika horších letech můžeme brát opět jako výhodu, díky skvěle připravenému hřišti.

SestavaVrána – Pešta, Zeman, Zemen (79. Mulač), Novák (60. Žitník) – Procházka (75. Fišer), Salač, Strouhal(K), Král (88. Mulač) – Lexa (75. Nosek), Somr

Branky: 18. Somr, 49. Salač, 59. Lexa