293 06

SK Kosmonosy U15 - FC Horky nad Jizerou U15 4:0 (2:0)

27.03.2016 08:30

Kosmonoská U15 vstoupila poslední březnový víkend do jarní části sezóny OP žáků. Po podzimní části byli žáci SKK na 1.místě, ale do jarní části vstupovali všechny týmy opět se stejným počtem bodů.

V prvním jarním kole jsme na domácí půdě přivítali tým z Horek nad Jizerou.

Do utkání jsme vstupovali jako favorit, což jsme od prvních minut plnili. Už od začátku jsme se snažili hrát kombinační fotbal a vyvarovat se zbytečných nakopávaných balonů. Prvních 15. až 20. minut jsme toto plnili a za to jsme byli odměněni  prvním gólem. Kdy povedenou kolmou přihrávkou od Štandery  proměnil samostatným útokem na gólmana Pešta (1:0). Po inkasovaném gólu začali být hosté o něco aktivnější, ale do výraznější šance se nedostali. Ke konci poločasu, kdy hosté stratili míč na naší polovině hřiště jsme se rychlím útokem dostali do soupeřova vápna, kde byl faulovaný domácí útočník Štolovský a byla nařízena penalta. Tu s přehledem proměnil Štandera (2:0).

Druhá půle už nebyla úplně podle našich představ. Zbytečně jsme kazili, byli jsme příliš zbrklí na míči, ale ve chvíli kdy se nám úplně nedařilo jsme předváděli bojovnost. Soupeř se díky tomu dostal do rychlích brejků. Ale opět si soupeř žádnou vetší  nevytvořil, kromě dvou přímích kopů. V prvním případě hostující hráč nastřelil tyč. Při druhé nebezpečné standartce předvedl  dobrý zákrok gólman Vlk. Až ke konci druhé zápasu se nám povedlo vstřelit ještě dva góly, když hostujícím hráčům docházeli síly. Po dvou chybách v obraně se ještě 2x prosadil Štandera, oba góly mu připravil Oliberius.

Góly : Pešta (Štandera) , Štandera (pen.) , Štandera (Oliberius) , Štandera (Oliberius)