293 06

SK Kosmonosy - FK Bohemia Poděbrady 2:1 (2:0)

20.08.2016 17:00

V prvním domácím utkání jsme přivítali také nováčka z Poděbrad. Úvod zápasu nám vyšel skvěle a hned v 2.min jsme šli do vedení. Keszeg přihrál zprava na penaltu osamocenému Novotnému a pro něj již nebyl problém dopravit míč do sítě 1:0. V 10min. to byl opět Keszeg, který po zasekávačce obránci střílel těsně vedle. V 17min. přesný pas Vizingra našel ve vápně Hančara a ten hlavou přehodil špatně postaveného golmana hostů 2:0. Poté se přesunula iniciativa na kopačky hostů, kteří hrozili především z nebezpečně zahrávaných standartních situací, s kterými si ovšem domácí obrana věděla rady. Jedinou šanci v první půli měli hosté ve 35.min, ale střelu z 8 metrů vyrazil Hošťálek reflexivně nad branku.

Ve druhé půli se rozhodl utkání zdramatizovat hlavní sudí, který odpískal v 53.min nesmyslnou penaltu, z které hosté snížili 2:1. Vyrovnat mohli v 68.min, po centru z pravé strany zůstal na zadní tyči volný hráč, ale naštěstí netrefil dobře a míč skončil mimo. V závěru mohl pojistit vedení Bažant, ale po hezkém sólu přes tři hráče ztroskotal na hostujícím branaři. Stínem zápasu bylo zranění Vizingra a Žižky, prvně jmenovaný byl nucen ve 30.min střídat a druhý se sebezapřením dohrál. Tři body tedy nakonec zůstali doma po velice dobrém taktickém výkonu.

Sestava: Hošťálek Mich.-Koubek,Vizingr(31.Kraus),Hošťálek Mir.,Šimáček-Keszeg(58.Bažant),Žižka,Flachbart,Hančar(90.Kopal)-Novotný(71.Siřínek),Kubelka(87.Žďánský)

Branky: Novotný (Keszeg), Hančar (Vizingr)