293 06

SK Kosmonosy B – TJF Čechie Čejetice 4:2 (0:1)

18.09.2016 16:30

První domácí okresní body pro celek Kosmonos se nerodily snadno.

Kosmonosští hráči sice vlétli do utkání aktivně a 20 minut měli jasně navrch, nicméně po standardní situaci se dostali k zakončení hosté a dokázali otevřít skóre (0:1). Do poločasu tak nečekaně zasekli rozjeté domácí hráče a ti se z obdržené branky nemohli vzpamatovat. Čejetice navíc v ojedinělé nebezpečné šanci podržel dobře chytající brankář, který dokázal jasný gól vytáhnout špičkami prstů na břevno. Jinak ale Kosmonosští kupili nepřesnosti a hosté je díky tomu přehrávali. Další rozdílová branka nepadla jen kvůli dobrým zákrokům domácího brankáře Tomáše Splídka a obětavosti bránících hráčů. Paradoxně naopak z jednoho z mála povedených útoků konce první půle se po přihrávce Jaroslava Řeháka trefil po zranění navrátivší se Jan Miškovský, který uklidil míč technicky ze šestnáctky na přední tyč (1:1) a ukončil tak úspěšně jinak pro svůj tým neúspěšný první poločas.

Do druhé půle ale nastoupili zase správně herně naladění hráči Kosmonos a nejspíše ještě poločasou brankou ochromení hosté inkasovali ihned znovu, když velmi dobře hrající Michal Procházka zaběhl za obranu a sám proti brankáři byl faulován. Následnou penaltu proměnil ve vedoucí branku Lukáš Došlý (2:1). Tlak domácích se stupňoval a hosté přestávali herně stačit. Po několika varováních se dostal k míči znovu Lukáš Došlý a prostrčil jej do gólové šance Josefu Řehořovi, který na dvakrát zakončil do šibenice (3:1). Definitivní pojistku přidal po centru Tomáše Kasala svým druhým gólem velmi dobře hrající Jan Miškovský, jenž po odraze míč napálil znovu z hranice vápna přesně na přední tyč (4:1). Domácí v tu chvíli i přes dostatečný náskok hráli záměrně velmi aktivně, snažili se vstřelit další branky a to nechávalo volná okénka v obraně, kterých ještě jednou dokázali využít hosté z Čejetic a upravili tak na konečných 4:2.

Všem fanouškům, kteří přišli na utkání i za nepříznivého počasí velmi děkujeme!!!

Příští zápas sehraje náš B tým na hřišti v Čisté.

Sestava: Splídek – Štěpánek, Bernard, Scheufler, Martinec, Řehák, Miškovský, Došlý, Procházka, Řehoř, Kožíšek – Kasal, Král, Takač, Kahule, Čejka

Branky: Miškovský (Řehák), Došlý pen. (Procházka), Řehoř (Došlý), Miškovský (Kasal)