293 06

SK Kosmonosy „B“- SK Bakov nad Jizerou „B“ 2:1 (1:1)

10.04.2016 16:30

První mistrovské utkání se hrálo na těžkém terénu. Domácí hráči nabuzeni ztrátou vedoucí Doubravy na hřišti SKP (2:2) se v prvním poločase ovšem jen těžko prosazovali proti dobře bránícím hostům, navíc ve 20.minutě hosté zahrávali rohový kop, přetažený centr vrátil na malé vápno Sedláček a Kühnel ho hlavou lehce prodloužil do Vlkovi branky (0:1). Hrubá chyba domácích, kdy nechali dva bakovské hráče úplně samotné. Po tomto šoku Kosmonosy přeci jen zvýšili obrátky. Tůma vysunul Došlého, ale tomu střela na hrbolatém terénu nesedla a skončila nad. Ve 35.minutě trefil domácí Šulc břevno přímo z rohového kopu, chvíli potom přetažený centr do velkého vápna chytře přikryl tělem Jan Bažant a hostující hráč ho nesmyslně fauloval. Penaltu s přehledem proměnil Radek Tůma (1:1).

Do druhého poločasu udělali domácí tři změny a výrazně jim to pomohlo, byli již mnohem lepší, hosté fyzicky odpadli a nestíhali, byli nuceni si vypomáhat nevybíravými zákroky a především zlý muž Smetana dohrál jen díky milosrdnosti hlavního sudího Petra Pažouta. Další gólový okamžik zápasu nastal v 75.minutě, kdy brankář a hráč v jedné osobě Tomáš Splídek napřihrál na velmi dobře hrající Dominika Hančara a ten postupoval z levé strany sám a křížnou střelou na zadní tyč rozhodl o osudu utkání (2:1). Hosté potom zahrozili z ojedinělého útoku, ale centr z levé strany hlavičkoval bývalý kanonýr Resl nad branku. Domácí pak ještě spálili dvě 100% příležitosti, nejdříve Řehák netrefil poloprázdnou branku a potom se Šulc ocitl zcela sám na úrovni penalty, ale jeho slabou střelu Týsl zlikvidoval.

Kosmonosy tedy nakonec zaslouženě zvítězili.

Sestava: Vlk, Procházka (46.Fanta), Scheufler, Železný (46.Pavlousek), Gregorovič (46.Hančar), Šulc, Kraus, Tůma (65.Splídek), Bažant (60.Podzimek), Došlý, Řehák

Branky: Tůma (Bažant), Hančar (Splídek) – Kühnel