293 06

SK Kosmonosy "A" - TJ AFK Eletis Lužec 5:1 (2:1)

07.10.2015 08:13

Do zápasu vkročili domácí s jasným cílem potvrdit roli favorita a podle toho vypadala také předváděná hra. Lužec byl přimáčknut na své polovině hřiště, ze které se prakticky nedostával. Ani obrana nebyla v úvodu nejpevnější a nedokázala si poradit s náběhy domácích hráčů, kteří si tak vytvářeli jednu šanci za druhou. Výborně jim ale čelil Prislupský v bráně - nejprve vyrazil únik a střelu na zadní tyč Kubelky. Další šancí byla střela Keszega z hranice vápna - opět stejný výsledek. A tak museli domácímu týmu pomoci do vedení sami hosté. Přímý kop Hošťálka totiž prodloužil Martin Tauchman až do vlastní sítě. 1:0. Poté ale přišel ojedinělý útok Lužce a rázem bylo srovnáno. K přímému kopu z 25 metrů se postavil David Tauchman a trefil se. Nutno dodat, že zde asi není bez viny domácí gólman Splídek. Utkání tak dostalo vzhledem k průběhu nečekanou zápletku, ale Kosmonosy šly brzy opět do vedení. Ve 33. minutě se totiž po straně probil Keszeg a prosadil se střelou na bližší tyč. 2:1. Do poločasu měl domácí tým ještě další dvě šance, ale Kubelka hlavou ani Flachbart po přihrávce stejného hráče síť nerozvlnili. Poločasový stav tak byl 2:1.

Na začátku druhé půle se hra vyrovnala, ovšem v 61. minutě bylo rozhodnuto. Siřínek byl faulován na hranici vápna a následnou penaltu proměnil Hošťálek i přesto, že Prislupský směr jeho střely vystihl. To byl hřebíček do rakve hostů, kteří nebyli spokojeni s výrokem rozhodčího a přestali se koncentrovat na hru. Hned o pár minut později pro ně bylo ještě hůře, jelikož se na Bažantovi vykartoval hostující obránce Jirkovský. Následný přímý kop pak zužitkoval Kubelka a svým prvním gólem v sezoně protrhl střeleckou smůlu. 4:1. Zbytek zápasu se hrál na jednu bránu - a to tu oslabeného Lužce, kterému přidal ještě pátou branku na cestu Kozma. Ten se z pozice stopera dostal do zakončení a v úniku přehodil gólmana. 5:1. Za zmínku stojí ještě zranění hostujícího gólmana, který byl zasažen kopačkou do hlavy, ale utkání po ošetření dochytal. I přes velmi dobrý výkon ale nezabránil další prohře Lužce.

Sestava: Splídek - Michalec, Hošťlek Mir., Kozma, Šimáček(67.Kraus)- Žižka(72.Řehák), Keszeg,Flachbart, Šulc(59.Bažant) - Kubelka(72.Žďánský),Siřínek

Branky: 14.vlatní,33.Keszeg,61.Hošťálek,65.Kubelka,82.Kozma - 26. M.Tauchman