293 06

Mnichovohradišťský SK U17 - SK Kosmonosy U17 0:3 (0:0)

29.11.2016 18:00

Derby čekalo i mladší dorostence a ze strany Kosmonos se očekávalo velmi napjatě, neboť prakticky prvně nastoupili nejlepší hráči do utkání bez předchozího hraní za U19 a zápas měl tedy prvně v sezóně ukázat skutečný potenciál mužstva U17.

I přes menší rozměry hřiště UMT 9. ZŠ Pastelka se hrál poměrně kvalitní duel a hosté se snažili hrát kombinačně, což se jim v první poločase příliš nedařilo a chyběl pověstný klid na kopačkách. Druhá půle ale už byla v režii Kosmonos a postupem času šancí přibývalo, nicméně i hosté měli velmi dobré příležitosti ke vstřelení branky. Dobrá defenzivní činnost Kosmonos ale příliš tlaku soupeři nedovolila a co prošlo, to bravůrně zlikvidoval brankář Petr Vlk. Na branky se tak čekalo až do předposlední desetiminutovky, kdy po asistenci Dominika Salače uklidil míč do branky Martin Žitník (0:1), následně Jan Lexa nechal vyniknout gólovou přihrávkou stále ještě žáka Ivana Žovince (0:2) a pojistku výsledku zařídil po asistenci Matyáše Nováka hostující útočník Jan Lexa (0:3). Zápas tak byl prakticky rozhodnut a naznačil tak velmi slibnou budoucnost kosmonoského ročníku mladšího dorostu.

Branky: Žitník (Salač), Žovinec (Lexa), Lexa (Novák)