293 06

FK Neratovice-Byškovice U19 – SK Kosmonosy U19 1:4 (1:2)

16.03.2015 11:00

První jarní venkovní utkání jeli sehrát starší dorostenci na horkou půdu aktuálně vedoucího celku krajského přeboru do Neratovic. Nepřízeň počasí nedovolila hráčům vyběhnout na přírodní trávu a tak se celky střetly na umělém povrchu v místním areálu divizního A-týmu FK Neratovice-Byškovice. Po posledním domácím „minutovém kolapsu“, který stál v závěru utkání Kosmonosy všechny body, bylo příhodné neztratit kontakt s čelem tabulky, což bylo i vytyčeným cílem.

Malé rozměry hřiště daly rychlý spád utkání a týmy musely hned od začátku pracovat ve vysokém tempu. Oba celky se i přes nedostatek místa snažily hrát kombinačně a předvedly několik pěkných akcí. Kolem 15. minuty utkání musel být ošetřen hostující záložník a domácí dokonale využili krátkou přesilovku, kdy po centru a zakončení z hranice pokutového kopu nedali chytajícímu Martinu Zemacovi šanci (1:0). Kosmonosští dorostenci se možná i díky inkasované brance dostali více do tempa a začali stále častěji ohrožovat branku Neratovic. Srovnání přišlo z rohového kopu Františka Pařízka, který naprosto přesně našel na zadní tyči Ondřeje Siřínka a kapitán zavelel k obratu (1:1). Ještě do poločasu vyslal znovu František Pařízek do útoku Tomáše Kahuleho, který obehrál zadáka domácích a křižnou střelou poslal hosty do vedení (1:2). Vyrovnaný první poločas tak vyzněl lépe pro hosty.

Druhé dějství mělo podobný scénář a domácí mohli hned v úvodu vyrovnat, ale vše zažehnala kosmonoská defenziva. Za nedlouho poté si na druhé straně vyměnili své role přihrávající Ondřej Siřínek a z hranice šestnáctky skórující František Pařízek (1:3). Definitivní tečku za utkáním udělal Jan Podzimek, který proměnil pokutový kop po faulu na Dominika Hančara (1:4). Oba trenéři poté svůj tým prostřídali mladíky a utkání se dohrávalo v poklidném tempu.

V příštím zápase hostí v neděli 22.03.2015 v 10:15 Kosmonosy celek z Hořovicka. Na zápas Vás tímto srdečně zveme.

Branky: Siřínek (Pařízek), Kahule (Pařízek), Pařízek (Siřínek), Podzimek (Hančar)

Sestava SKK U19: Zemanec - Štěpánek, Kopal, Král, Živný, Kahule, Siřínek, Podzimek, Pařízek, Hančar, Řehoř (Somr, Kendík, Sameš, Štěpán)