293 06

FK Neratovice-Byškovice "B" - SK Kosmonosy "A" 0:1 (0:1)

29.09.2015 13:47

Velmi bojovné utkání, ve kterém plály i emoce, se odehrálo v Byškovicích, kam zavítali fotbalisté Kosmonos. Hosté potvrdili papírovou roli favorita a gólem Kozmy dokázali zvítězit.

S úplně novou stoperskou dvojicí vyrukovali do boje fotbalisté Neratovic. Zkušeného Mráze a Moravce tentokrát nahradil jindy útočník Nezbeda a mladý dorostenec s Ukrajinskými kořeny Zhukovskyy. Neratovicím se tak úplně rozpadl zkušený střed hřiště, na který domácí hodně sázeli. Na nerovném trávníku hra od první minuty postrádala fotbalovost, a tak měli diváci možnost vidět zejména boj ve vzdušném prostoru. V něm měly navrch obě obrany, a tak bylo šancí pomálu - spíše vůbec žádné. Prostředek hřiště ale bude jistě velmi vyšlapaný. Přeci jen se ale hráčům jednu branku vstřelit podařilo - a to ještě před poločasovým hvizdem. Domácím vyšla už poněkolikáté výborně standartka, o jejichž exekuci se staral Flachbart. Tentokrát ji domácí brankář Dvořák nedokázal udržet v rukavicích a balón se snesl přímo na hlavu Kozmy. Ten už neměl problém zakončit do prázdné brány. 0:1. Takový byl i poločasový stav.

Do druhé půle se obraz hry příliš nezměnil. Hosté se trochu zatáhli s vědomím hubeného náskoku a čekali na své šance z rychlých brejků. Domácí sestavu přicházeli okysličit mladí dorostenci, ale ani jejich bojovnost neznamenala větší ohrožení branky Kosmonos. Hostující obrana totiž pracovala perfektně a brankář Splídek nemusel řešit žádné vážnější situace. Postupem času nervozita na kopačkách Neratovic narůstala a zápas se začal přiostřovat. To vyvrcholilo se závěrečným hvizdem utkání, po kterém došlo ke strkanici a nechybělo mnoho, aby se u kabin strhla hromadná bitka. Vyrovnávací gól ale domácí vstřelit nedokázali, a tak se Kosmonosy radují z vybojovaného vítězství 0:1 a vezou si z neoblíbeného hřiště v Byškovicích důležité 3 body.

Sestava: Splídek - Michalec, Hošťlek Mir., Kozma, Šimáček , Žižka(77.Bažant), Keszeg(83.Žďánský), Šulc - Kubelka(70.Siřínek),Vizingr(88.Řehák)

Branky: nikdo - 41.Kozma