293 06

FK Kavalier Sazava-SK Kosmonosy 1:4 (1:1)

08.10.2016 16:00

V dalším venkovním utkání nás čekal tým Sázavy, který byl za námi o pouhý bod. K nepříjemné situaci došlo již před zápasem, kdy se zhruba 20km od cíle porouchal autobus a proto vedení týmu muselo narychlo řešit tento logistický problém. Vše nakonec dopadlo dobře, byly zajištěny tři taxíky, které již převlíknuté hráče dovezly těsně před výkopem do Sázavy. Hlavní sudí nakonec začátek posunul o 10min. V první půli nám dělala na menším podmáčeném hřišti problém přesná přihrávka a také domácí, kteří šli již v 6.min do vedení, když se míč šťastně odrazil k sázavskému záložníkovi, který postupoval středem sám na Splídka a otevřel skóre 1:0. Hráči byli pravděpodobně myšlenkami ještě v rozbitém autobuse, protože v 10.min jsme mohli inkasovat podruhé, ale Splídek předvedl skvělý zákrok. Ve 33.min jsme se dostali ke slovu i my a hned z toho byla vyrovnávací branka. Novotný našel za obranou Hošťálka a ten z voleje ve skluzu trefil ideálně 1:1. Poté se ocitl ve velké šanci Bažant, ale jeho střela z pravé strany byla sražena na roh.

Ve druhé půli se již projevila naše větší fotbalovost. Hráči si možná zvykli na záludnost těžkého terénu a především zpřesnili přihrávky. Klíčový okamžik přišel v 58.min. Novotný se na hranici vápna zbavil obránce a nádhernou střelou pasoval domácího gólmana pouze do role diváka 1:2. V 78.min zahrával rohový kop Hančar, Koubek si skvěle naskočil, jeho hlavičku sice stačil vyrazit na brankové čáře obránce, naštěstí pouze k Siřínkovi, který opět hlavou navýšil vedení 1:3. Gólový účet uzavřel v 81.min Novotný po zpětné přihrávce Siřínka, když prostřelil vše, co mu stálo v cestě 1:4. Bohužel, v 84.min musel kvůli poraněnému svalu střídat Koubek a jeho start příští týden je nejistý. Po nesnázích s porouchaným autobusem a ospalým začátkem zápasu vezou naši hráči (náhradním busem) po zlepšeném výkonu ve druhé půli důležité tři body.

Sestava: Splídek-Keszeg, Hošťálek, Koubek (84.Král), Šimáček-Bažant, Žďánský, Novotný, Siřínek, Hančar (87.Kopal)-Kubelka (76.Šulc)

Branky: Novotný 2, Hošťálek, Siřínek