293 06

FC Mělník - SK Kosmonosy "A" 0:4 (0:4)

10.11.2015 15:27

Notně oslabeni o oba exlilgisty Flachbarta s Vizingrem přijeli na Mělník fotbalisté Kosmonos. Nastoupit nemohl ani Bažant, který si přinesl zranění z futsalu a dlouhodoběji zraněný Kozma. Po dlouhé pauze zaviněné operací kolena se naopak na pozici stopera objevil Scheufler. Domácí se museli obejít bez distancovaného Zejdy, z Vysoké ale přišli pomoci Vála, Pražák a Skopka. Vstup do zápasu se vydařil hostům náramně a už v 5. minutě se dostali do vedení - Kubelka přenechal míč Siřínkovi, který zpoza vápna střelou na zadní tyč otevřel skóre. 0:1. I nadále byli výrazně aktivnější hosté a Mělník se prakticky nedostával ze své obranné poloviny. Zvýšit vedení hostí mohl Žižka, po souboji s gólmanem Horvátem ale trefil pouze tyč. Další šanci neproměnil Kubelka a nebezpečí hrozilo Mělníku i ze standardek, které přesně zahrával Hošťálek. Na druhou branku se ale čekalo až do 32. minuty, kdy Keszeg našel křižným paseMŠulce, který sklepnul na Siřínka. Střelec první branky vyslal další krásnou střelu na vzdálenější tyč a mohl se radovat. 0:2. Zanedlouho se Kosmonosy radovaly potřetí - Kubelka potáhl středem hřiště a vyslal na zteč Žďánského, který si sám před gólmanem poradil. 0:3. Tečku za poločasem pak udělal už potřetí Siřínek, který dorážel Šulcovu střelu po krásném dlouhém míči od Šimáčka. Jednoznačný první poločas tak přinesl čtyřgólové vítězství hostů.

Ve druhé půli za rozhodnutého stavu už tempo hry opadlo. Hra se vyrovnala a i Mělník se více dostával do hry. Zvýšit vedení mohl opět Siřínek, ale jeho střelu bodlem tentokrát zastavila tyč. Mělník se za celý zápas zmohl na jedinou pořádnou střelu - ta sice mířila přímo do šibenice, kam ale doplachtil Michal Hošťálek a skvěle míč vyrazil. V závěru se v hostujícím dresu na hřiště podívali i dorostenci Štěpánek s Gärtnerem, kteří si tak odbyli svou premiéru v A-týmu. Zápas se v poklidu dohrál a Kosmonosy si domů vezou plně zasloužené vítězství.

Sestava: Hošťálek Mich.- Michalec, Hošťálek Mir., Scheufler(74.Štěpánek), Šimáček-Žižka,Žďánský(74.Řehák),Keszeg, Šulc- Kubelka,Siřínek(82.Gartner)

Branky: nikdo - 5.Siřínek, 32.Siřínek, 38.Žďánský, 42.Siřínek