293 06

ČLU Beroun U19 - SK Kosmonosy U19 0:3 (0:2)

11.10.2014 09:44

Po důležitém domácím vítězství v minulém kole odjeli kosmonoští dorostenci bojovat o body jiho-západně od Prahy, aby zde sehráli další herní partii s místním celkem Český lev – Union Beroun.

Zápas byl herně vyrovnaný a v držení míče se průběžně obě mužstva střídala. Hosté však byli kreativnější v útočné fázi a dokázali lépe zúročit nabídnuté příležitosti. Po faulu na Martina Krále u rohového praporku poslal centrovaný míč do vápna František Pařízek a přesným obloučkem do šibenice skóroval Josef Řehoř (0:1). Následovala delší herní pasáž, kdy se domácí snažili srovnat skóre a hosté zbytečně ztráceli míče, nicméně druhým zásahem zápasu po nahrávce za obranu od Patrika Folprechta srazil domácí do kolen Dominik Hančar, který uklidil míč za záda vybíhajícího brankáře domácích (0:2).

Po poločase se hrál velmi aktivní fotbal a šance na vstřelení branky měly oba týmy. Využít příležitosti dokázali už jen jednou znovu hosté, když se do vápna protáhl Pavel Štěpánek a svou přihrávkou nechal vyniknout střelce Josefa Řehoře (0:3). Berounu k následnému tlaku nechtěně pomohl hostující Patrik Folprecht, který dostal v 60. minutě druhou žlutou kartu a musel tak předčasně pod sprchy. Poslední třetinu utkání se tedy hosté soustředili zejména na defenzivní činnost, kterou podpořil svým dobrým výkonem zaskakující brankář U17 Martin Sýkora.

U19 tak dokázala přivést plusové body do tabulky pravdy a bude se snažit následující víkend o potvrzení své znovu se vracející vítězné formy v domácím zápase s týmem FC Graffin Vlašim, na který Vás tímto srdečně zveme v neděli 19.10.2014 od 10:15.

Sestava: Sýkora – Král, Kostraba, Podzimek, Kopal, Štěpánek, Siřínek, Pařízek, Folprecht, Hančar, Řehoř – (Kořínek, Potrošovský, Somr, Launa, Vrána)

Branky: 2x Řehoř, Hančar