293 06

Béčko třikrát prohrávalo, přesto vyhrálo!

09.10.2017 12:38

SK Bezno - Sovínky - SK Kosmonosy "B" 3:5 (2:2)

Náš celek zavítal na hřiště Bezna, které od začátku sezony získalo pouhý bod a proto jsme tak chtěli napravit předchozí dva zápasy, ve kterých jsme nebodovali. Začátek zápasu jsme drželi míč více na kopačkách, ovšem byli jsme to my, kdo první inkasoval. Po naší ztrátě míče se řítil do otevřené obrany domácí útočník, gólman Splídek se proti němu snažil vyběhnout, ovšem marně - 1:0. V 18. minutě zápasu už ovšem bylo srovnáno, když se po pěkné kombinační akci prosadil Beran. Vyrovnaný stav ovšem trval pouhých sedm minut a opět to byli domácí, kteří se ujali vedení. Po centru z rohového kopu a zakončení na zadní tyči byl Splídek překonán podruhé. Těsně před koncem poločasu se nám ovšem znovu podařilo vyrovnat, dorážkou se o to postaral Kubelka. Do kabin se tak šlo za stavu 2:2.

Tento stav platil až od 68. minuty, kdy byla nařízena penalta za údajnou ruku Žďánského. Domácí hráč si se Splídkem sice neporadil, jenže vyražený míč doputoval k jeho kopačkám zpět a s následnou dorážkou si již věděl rady. Náš celek musel potřetí v zápase dotahovat, což nám ovšem trvalo pouhé dvě minuty. Po faulu na Kubelku se pískal penalta i na druhé straně. K exekuci se sebevědomě postavil Beran a stejně jako domácí hráč neuspěl, následnou dorážku už ovšem zvádl Kubelka - 3:3. Rozhodující pasáž proběhla mezi 82. a 84. minutou. To se dvakrát prosadil náš žolík vytažený z rukávu, trenér "A" týmu Michal Mašek, nejprve strhl vedení na naší stranu střelou slabší nohou zpoza vápna, za dvě minuty definitivně rozhodl o bodech dorážkou z malého vápna. Naše rezerva tak brala všechny tři body a opět tak poskočila tabulkou do klidných vod.

Sestava: Splídek – Štěpánek, Kraus, Michalec, Král - Procházka (88. Takač), Novotný (59. Miškovský), Žďánský, Řehoř (46. Mašek)  - Kubelka, Beran (90. Potrošovský)

Branka:  18. Beran, 45. Kubelka, 70. Kubelka, 82. Mašek, 84. Mašek